AKTUALITY

Plánované vrhy jaro 2021

LOVECKÝ VÝCVIK

Kladete si otázky nebo máte myšlenky typu: 

Měl by mít můj ohař lovecký výcvik? 

Chci se svým ohařem poznat lovecký výcvik! 

Chci cvičit se svým psem, ale neustále mě někdo doslova  vyhazuje z polí. Kde mám sehnat zvěř na výcvik? 

Nerozumím co se píše ve zkušebním řadu, jak mám svého psa připravit?

Se vším Vám rádi a velmi ochotně poradíme a pomůžeme. 

Více na facebooku ve skupině: Všestranný lovecký pes a jeho vedení a zde v sekci výcvik.

Memoriál J. Kellersteina VZ - CACT

B'Aussie D'Argento Suerte - 4. místo, II. cena, 465 b, 

Obrovsky jsem se na tento memoriál těšil, protože je kousek od mého domova a na OMS NYMBURK je prostě skvělá parta lidí. Z losování na mě čekala 1 a do skupiny semnou šli 3 maďaři, což byla výzva. Pole perfektně zazvěřené, v 5 minutě mi Auss staví prvního zajíce, super klid, zajíc odbíhá, my pokračujem v hledání. Toto se opakovalo ještě dvakrát až se dostáváme na vypuštěné slepice - Auss značí přítomnost zvěře, postupuje cca 20 m a vystaví. Než střelec došel, slepica vyvstala a kolega střílí na cca 50 m. Aussie po několikáté ráně ukončuje klid, vyhodnocuje na slepici zranění a vydává se pro ni. Vyhodnotila to pro naší zkouškovou tabulku špatně, ale slepici mi pyšně a radostně přináší zbytek si pochopitelně užíváme dál, zazvěřené lokality, aportů atmosféry. Druhý den v lese mi oplácí bez jediného zaškobrtnutí a dokončujeme les s plným počtem Velice děkuji za pořádání tohoto memoriálu, omsu Nymburk za organizaci a všem vůdcům a rozhodčím, že jsme zažili s Aussie opět víkend na který budeme dlouho vzpomínat a těšit se z něj. Dále rodině za nesmírnou podporu v mém konání a všem přátelům, kteří v tom jedou s námi!

#dargentosuerte

SOUTĚŽ SVATÉHO HUBERTA - ČESKÝ POINTER A SETTER KLUB

18.9. 2020 jsme se zúčastnili úžasně připravené akce jak pro psy, tak pro vůdce s přímou možností praktického lovu!

Kategorie muži: Aussie a Vojta 10.místo, Aussie neměla svůj den, projevila se únava z VZ, bohužel nenarazila ani na zvěř, tudíž spolu s Vojtou dosáhli nízkého počtu bodů, ale i tak si to moc užili.

Kategorie ženy: Týnka a Míša 2.místo a Lilly a Míša 1.místo, s Týnkou jsme neměli štěstí na zvěř pernatou, ale alespoň na srstnatou, kterou si mohla dokonale vypracovat, avšak práce na zajících se nepočítá bohužel.

S Lilly jsme startovali jako 9., dokonale držela tempo po celou dobu 20 ti minutového běhu, přišla na srstnatou, vypracovala opět bez bodů, bohužel, ale štěstí nám přálo v posledních pár minutách, Lilly staví, oznamuji rozhodčím, pomalým tempem docházím psa, předcházím, vidím slepici, vyšlapuji, střílím a na druhou ránu lovím, Lilly ihned provádí dohledávku a my bodujeme byl to s ní opět nezapomenutelný zážitek, i když jsem si myslela, že už tady dávno nebude (zdravotní komplikace), nepřestává mě překvapovat ani ve svých 8,5 letech!

Díky holkám za spolupráci a Vojtovi za celodenní doprovod a skvělý den!

#dargentosuerte

9. ROČNÍK NORD BOHEMIA POHÁR VZ  - OMS CHOMUTOV

7.9.2020 Se konaly mezinárodní všestranné zkoušky ohařů.

Aussie babička, Angel Amsel Easy, zakladatelka našeho chovu byla účastníkem prvního ročníku, a proto, že nás letos opustila, byla naše účast takovou vzpomínkou na ni a jsem rád, že na nás dohlídla.

B´Aussie D´Argento Suerte I.cena, 470 bodů, 5. místo  

Krásné prostředí, skvělá parta, super vůdci a rozhodčí a vše bylo jak má. 

Splnil se nám další sen a Aussie se dneškem stala "U". 

Děkuji hlavně své rodině za podporu!

#dargentosuerte

IV. ROČNÍK O POHÁR HRADU RYCHMBURK (CACT) - OMS PARDUBICE

6.9.2020 Se konala dvoudenní soutěž, pořádaná klubem bretaňských ohařů, složená z polní a vodní práce. Nastoupilo 10 psů, v I. ceně došli pouze 3. Titul byl zadán pouze vítězi.

Bastet D´Argento Suerte - I.cena, 309 bodů, 3.místo.

Týnka třikrát předvedla excelentní práci v samostatném hledání na vypuštěné zvěři!

Děkujeme pořadatelům za uspořádání této akce.

#dargentosuerte

LESNÍ ZKOUŠKY OHAŘŮ - OMS PÍSEK

11.7.2020 Lesní zkoušky ohařů pořádané OMS Písek v Lesích města Písku. Od rána ceďák, tak na tento den počasí jak dělané. Klika, že jsme měli oblečení PINEWOOD s membránami a tím si zajistili sucho :-), celkově ze 14 nastoupených psů nás došlo pouze 5. B'Aussie 2. místo, 238 b., o věk :-)


Děkujeme všem za organizaci a rádi se vrátíme!


#dargentosuerte

POHÁR SEVERU 2020

27-28.6.2020 jsme se zúčastnili soutěže POHÁR SEVERU 2020, ZV+VP. První den jsme začali vodou, kde jsme s B'Aussie prošli s plným počtem, avšak bohužel Bastet, i přes to, že je to vášnivý plavec a tento typ zkoušek má vícekrát úspěšně za sebou, pobavila nejen rozhodčí ale i koronu svým potápěčským umem. Druhý den nás čekalo pole a i zde jsme si udrželi plný počet a tím jsme vybojovali nádherné 3 místo, titul CACT a ohodnocení nejlepší voda! Děkujeme rodině Marešových, OMS Děčín a všem ostatním za perfektní víkend! 

#dargentosuerte

Bastet D'Argento Suerte JCH ČR, se dne 2.2.2020 v Brně stala ŠAMPIONEM KRÁSY ČR! V1, CAC, rozhodčí: Tatjana Urek - Slovensko

#dargentosuerte

S přáteli na jednom z posledních z velkých honů s našimi ohaři! Celkem uloveno okolo 1500 ks bažantí zvěře. Sezóna byla zde opravdu vydařená a moc rádi se sem za rok vrátíme!

#dargentosuerte

Přejeme Vám vše nejlepší do nového roku, krásné prožití svátku Vánočních a úspěšný Nový rok! 

#dargentosuerte

www.northstyle.cz

V roce 2019 jsme navázali úzkou spolupráci se společností NORTH STYLE s.r.o, která je výhradním dovozcem značky PINEWOOD. My jim tímto děkujeme a těšíme se na spolupráci!


#dargentosuerte


Klub Bretoňskýcvh ohařů pořádá soutěž zvanou Pohár Svatého Huberta, která se konala poblíž Konopiště. B'Auss a Basťa odpočívaly po šňůře zkoušek a soutěží jsem se rozhodl vzít Lilly a užít si víkend spolu. První den jsme se umístili na 4. místě a druhý den na místě 3. 

Byla to pro mě obrovská zkušenost, kdy jsem si říkal, že tato soutěž bude pro nás velkým relaxem, protože Lilly je parťák, že bych těžce hledal lepšího a já v honech na drobnou vyrůstal. Pravda byla opakem, a já zjistil, kde mám mezery a jak jí to příště nekazit. Všem doporučujeme tuto soutěž!

 #dargentosuerte